W dniach 31 maja – 2 czerwca 2023 r. delegacja uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. O. Balzera w Zakopanem wraz z opiekunem Katarzyną Wieteską uczestniczyła w XI Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym w Łowiczu.

Zostali oni wyłonieni na etapie powiatowym, który odbył się w kwietniu. Uczniowie w pierwszym dniu rywalizowali indywidualnie, a w drugim dniu drużynowo z uczniami partnerskich powiatów: kartuskiego, łowickiego i świdnickiego. Nasi uczniowie zarówno indywidualnie jak i grupowo zdobyli IV miejsce. Konkurs odbył się w ramach współpracy partnerskiej. Tegorocznym gospodarzem konkursu był Powiat Łowicki.

Po matematycznych zmaganiach, dzięki uprzejmości organizatorów uczniowie wraz z opiekunem mogli zwiedzić między innymi Starówkę, Muzeum i Katedrę w Łowiczu, ośrodek rekreacyjny Karino w Otolicach i najbliższe okolice.

Zdjęcia: Liceum Ogólnokształcące im. O. Balzera w Zakopanem oraz Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej