W dniach 15-18 czerwca 2023 r. delegacja uczniów z Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem wraz z opiekunem Agnieszką Górniak uczestniczyła w Międzypowiatowym Turnieju Chłopców i Dziewcząt Siatkówki Plażowej w Łowiczu. Zostali oni wyłonieni na etapie powiatowym. Uczniowie rywalizowali drużynowo z uczniami partnerskich powiatów: kartuskiego, łowickiego, świdnickiego i hrubieszowskiego. Drużyna dziewcząt z naszego powiatu zdobyła III miejsce, natomiast drużyna chłopców zdobyła V miejsce. Turniej odbył się na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. Konkurs odbył się w ramach współpracy partnerskiej. Gospodarzem konkursu był Powiat Łowicki.

Po sportowych zmaganiach, dzięki uprzejmości organizatorów uczniowie wraz z opiekunem mogli spotkać się z Młodzieżową Rada Powiatu Łowickiego, uczestniczyć w spływie kajakowym rzeką Bzurą, zwiedzić ośrodek rekreacyjny Karino w Otolicach, a także Pałac w Nieborowie i Park Arkadii.

Zdjęcia: A. Górniak