PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu w związku z koniecznością wykonywania corocznych zabiegów odchwaszczających, a także możliwością znoszenia cieczy użytkowej na tereny sąsiadujące z torowiskami informuje o planowanych od dnia 30.06-07.07 br. opryskach środkiem ochrony roślin Baldron 400SL na terenach miast i gmin sąsiadujących z:

1. linią kolejową nr 98 Sucha Beskidzka - Chabówka oraz
  2. linią kolejową nr 99 Chabówka – Zakopane.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zabieg zostanie wykonany w najbliższym sprzyjającym terminie.

Jednorazowy oprysk wykonywany będzie z pojazdu szynowego na szerokość ok. 3 m dla strony prawej i lewej od osi toru przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Niestety Zakład na obecną chwilę nie ma możliwości wykonania zabiegu po godzinach oblotu pszczół, mimo to przykłada wszelką staranność do prawidłowego wykonania oprysku zgodnie ze sztuką rolną. Prace wykonywane będą przez przeszkolonych pracowników z uprawnieniami do wykonywania zabiegów herbicydowych.

Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie niniejszego zawiadomienia do mieszkańców wskazanych terenów.

W załączeniu etykieta środka wraz z kartą charakterystyki.

Łączę wyrazy szacunku,

Marzena Walkowiak
Specjalista
Dział dróg kolejowych, ochrony środowiska i inwestycji
Biuro Zakładu Linii Kolejowych w Nowym Sączu
Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
ul. Batorego 80
33-300 Nowy Sącz