W dniu 28.09.2023r. Rada Powiatu Tatrzańskiego Uchwałą Nr XLVIII/332/23 przyjęła „Strategię Rozwoju Powiatu Tatrzańskiego do roku 2027 (z perspektywą roku 2030)”, która jako dokument strategiczny zawiera długookresowe założenia związane z rozwojem obszaru, stanowiące podstawę do właściwego zarządzania powiatem.

Wizja rozwoju -
Powiat Tatrzański będzie w 2030 roku miejscem oferującym wysoką jakość życia dla mieszkańców, dumnych ze swego dziedzictwa i teraźniejszości, atrakcyjnym i doskonale rozpoznawalnym centrum turystyki górskiej, oferującym zdrowy wypoczynek wśród unikalnej i dobrze zachowanej przyrody tatrzańskiej.
Powiat Tatrzański to także silny ekonomicznie obszar skutecznie zarządzany w duchu współpracy, efektywnie skomunikowany z resztą Polski, który rozwija - w zrównoważony sposób - swoją zasobność opartą na turystyce, dziedzictwie kulturowym oraz nowoczesnej edukacji, dzięki którym kolejne pokolenia zachowają regionalne tradycje Skalnego Podhala i polskiego Spiszu.

Wizja rozwoju Powiatu Tatrzańskiego:

• odzwierciedla aspiracje społeczności i liderów Powiatu,
  • akcentuje wyjątkową dla Polski wartość obszaru Powiatu – Tatr, Skalnego Podhala oraz fragmentu polskiego Spiszu,
  • opiera się przy tym na przekonaniu, że do jej realizacji niezbędne jest utożsamianie się z nią i osobiste zaangażowanie górali w budowę przyszłości swojej lokalnej ojczyzny.

Chcemy, aby Powiat Tatrzański …

wykorzystując przedsiębiorczość mieszkańców, stawał się – bardziej gospodarny i zamożny,

wykorzystując góralską kulturę regionu, kapitał społeczny i potencjał edukacji, stawał się – jeszcze bardziej pewny siebie,

wykorzystując energię społeczności, stawał się – bliższy mieszkańcom,

wykorzystując położenie i fundusze na inwestycje – był lepiej skomunikowany,

wykorzystując angaż kluczowych środowisk sceny regionalnej – był bardziej współpracujący.

Dokument "Strategia Rozwoju Powiatu Tatrzańskiego do roku 2027 (z perspektywą roku 2030)” z możliwością pobrania znajduje się poniżej.

Pliki do pobrania
Pobierz plik (uchwała przyjęcie Startegii + zał..pdf)Strategia Rozwoju Powiatu Tatrzańskiego15880 kB