Stowarzyszenie Sursum Corda (łac. "w górę serca") prowadzi na terenie 14 województw w Polsce punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji, w ramach projektów powierzonych przez lokalne samorządy. Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów - prowadzi także EDUKACJĘ PRAWNĄ, której celem jest zwiększanie świadomości prawnej społeczeństwa. Choć mediacja jest alternatywnym do drogi sądowej sposobem rozwiązywania konfliktów i w odróżnieniu od procesu sądowego jest metodą tanią, szybką i poufną - wciąż jest mało popularna wśród społeczeństwa.
Dlatego też, w związku z Międzynarodowym Tygodniem Mediacji przygotowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne (📓 e-poradnik i 🎥 animacja dot. mediacji), które z pewnością pozwolą poszerzyć wiedzę o możliwości skorzystania z mediacji.

E-poradnik dot. mediacji:

poradnik dot. mediacji