Uwaga - zmiana godziny !
WYDARZENIE ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 18:00.
Kościół Św. Krzyża w Zakopanem ul. Tytusa Chałubińskiego 30 po Mszy Świętej, a nie jak wcześniej zapowiadaliśmy o 17:00

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w ramach trwającego ROKU JADWIGI ZAMOYSKIEJ jest inicjatorem i współorganizatorem wydarzenia kulturalnego pt. VERBA SACRA – REKOLEKCJE POLSKIE JADWIGI ZAMOYSKIEJ w Zakopanem. Będzie to spektakl słowno-muzyczny, z ogólnopolskiego cyklu VERBA SACRA, polegający na czytaniu wzniosłych, patriotycznych czy religijnych tekstów przez uznanych aktorów, ze słowem komentarza od autora wyboru tekstów, w oprawie muzycznej. Z okazji 100-lecia  śmierci Jadwigi Zamoyskiej  oraz w trakcie trwania Roku Jej Imienia, chcielibyśmy przypomnieć tę wybitną postać i Jej głębokie, patriotyczne i wychowawcze, wciąż aktualne myśli.

Partnerzy: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Patronat Honorowy Starosty Tatrzańskiego i Burmistrza Miasta Zakopane
Organizatorzy: Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami / Oddz. Podhalański, Fundacja Verba Sacra
Sponsorzy: Centrum Formacyjno - Szkoleniowe Księżówka, Restauracja Villa Toscana oraz Cukiernia Samanta

Realizator: Fundacja VERBA SACRA w Poznaniu:
Wybór tekstów: Anna Lipczyńska, prof. dr hab. Władysław Chałupka /komentarz
Reżyseria: Przemysław Basiński
Słowa Jadwigi Zamoyskiej czyta: Katarzyna Pietrzyk
Oprawa muzyczna: Muzyka Góralska „Jutrzenka” z Tatrzańskiego Centrum Kultury w Zakopanem pod kierunkiem Krzysztofa Trebuni-Tutki
Plakat i tekst udostępnione przez Agatę Nowakowską-Wolak.

Źródło: Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury