10 listopada 2023 r. odbył się XXX Sztafetowy Bieg Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego głównym celem jest uczczenie patrona szkoły, a także popularyzacja sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W Biegu wzięły udział 33 sztafety, łącznie 260 zawodników. Byli to uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i sportowych, a także osoby należące do klubów sportowych i reprezentanci zakładów pracy w tym. m.in. przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Zakopanem,  Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Straży Pożarnej oraz Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

Uczestnicy pokonali trasę, która przebiegała ul. Józefa Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Mieczysława Karłowicza, przez Bystre, Drogą do Olczy i prowadziła aż do mety znajdującej się przy Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy.

Źródło: UM Zakopane

Reprezentacja Starostwa Powiatowego w Zakopanem zadebiutowała w sztafecie tegorocznego Biegu Niepodległości i zajęła znakomite 5 miejsce kategorii "Instytucje, zakłady pracy, grupy niezrzeszone, sympatycy Biegu Niepodległości". Nasi zawodnicy reprezentowali powiat także następnego dnia w X Zakopiańskim Biegu Niepodległości i tym razem, pokazując się z jak najlepszej strony, zaznaczyli swój udział w patriotycznym, sportowym i niezwykle radosnym wydarzeniu.

Gratulujemy formy i kibicujemy w kolejnych zmaganiach.

• XXX_Sztafetowy_Bieg_Niepodlegoci_1
  • XXX_Sztafetowy_Bieg_Niepodlegoci_2