logo powiatu

Trwa nabór na praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Programu ERASMUS+ dla placówek edukacyjnych na 2019 r.

Już 5 lutego i 21 marca 2019 r. mijają najbliższe terminy składania wniosków z programu Erasmus + przez szkoły podstawowe, szkoły średnie oraz przedszkola na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia ", "Partnerstwa strategiczne" z sektora Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Granty z programu Erasmus+ pozwalają sfinansować 100% wydatków na:
W ramach Akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" oraz Akcji "Partnerstwa strategiczne - współpraca szkół" w sektorze Edukacja szkolna:

• zagraniczne kursy nauki języka dla kadry,
• zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,
• tzw. "wymianę" uczniów i kadry między szkołami,
• zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,

W ramach Akcji „Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia” w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe:

• zagraniczne staże i praktyki dla uczniów w przedsiębiorstwach, instytucjach publicznych lub organizacjach pozarządowych,
• praktyki zawodowe kadry,
• szkolenia kadry w instytucjach kształcenia lub szkolenia zawodowego.

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

Dla sektora Edukacja szkolna:
26 listopada, Warszawa
3 grudnia, Poznań
7 grudnia, Warszawa
Dla sektora: Kształcenie i szkolenia zawodowe:
6 grudnia, Warszawa

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:
• jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie – 5 lutego i 21 marca 2019 r. dla akcji: "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" i "Partnerstwa strategiczne",
• jak napisać wniosek, żeby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem generatora wniosków ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie zawiłości formalne,
• w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi spełniać partner,
• jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu,
• jak zaplanować wydatki budżetowe, żeby uzyskać 100% finansowania projektu,
• jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: www.szkolenia-erasmus.org.

Organizator szkolenia: Grupa Wydawnicza Semantika.