stypendia starosty

Już po raz 11 przyznane zostały stypendia Starosty Tatrzańskiego dla najzdolniejszych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Tatrzański, w roku szkolnym 2017/2018. Stypendium Starosty Tatrzańskiego to jednorazowe wyróżnienie, przyznawane absolwentom szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Tatrzański od 2008 roku na podstawie Uchwały Rady Powiatu Tatrzańskiego, które w zależności od wyników wynosi: 1.000, 2.000 i 3.000 zł. Stypendia wręczyli Starosta Tatrzański Piotr Bąk i Wicestarosta Jerzy Zacharko podczas uroczystej Gali w piątek 14 grudnia br. w siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury - DW „Jasny Pałac” w Zakopanem.

W uroczystości – oprócz uczniów i ich rodziców – wzięli udział także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, do których uczęszczali nagrodzeni uczniowie oraz ich wychowawcy. Obecni byli także przedstawiciele Rady i Zarządu Powiatu Tatrzańskiego – Władysław Filar i Marta Nędza-Kubiniec, a także Bożena Bryl, Dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Targu. Uroczystość prowadziła Anna Król-Józaga, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zakopanem.

Galę uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących pod opieką Pani Marty Prus - Ciołek i Marcjanny Borkowskiej.

Podczas gali uhonorowano także laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do konkursów. Nagrody otrzymali:

• Eliza Pańszczyk, Kamila Dzhafarow oraz Szymon Bobrowski - finaliści Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.
    Opiekunem finalistów była Pani Agnieszka Schwenk nauczyciel matematyki i przedsiębiorczości.
  • Anna Cegielska i Dominik Michniak - finaliści XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
    Opiekunami finalistów była Pani Mata Prus – Ciołek i Pani Wioletta Szymańska nauczycielki języka polskiego.
  • Małgorzata Orawiec – laureatka Małopolskiego Konkursu Historycznego dla Gimnazjalistów.
    Opiekunem laureatki była Pani Anna Grzywacz.

Stypendium III stopnia w wysokości 1000 zł otrzymali:

1. Gabriela Gacek - Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych
  2. Magdalena Stępień - Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych
  3. Klaudia Strama - Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych
  4. Natalia Łukaszczyk - Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych
  5. Maria Tylka - Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych
  6. Aleksandra Wyrostek - Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych
  7. Anita Gawlak - Socka - Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych
  8. Agnieszka Król – Łęgowska - Zespół Szkół Ogólnokształcących
  9. Paulina Pawlikowska - Zespół Szkół Ogólnokształcących
  10. Piotr Słowakiewicz - Zespół Szkół Ogólnokształcących
  11. Wiktoria Serafin - Zespół Szkół Ogólnokształcących
  12. Aleksandra Magdalena - Michalik Zespół Szkół Budowlanych
  13. Klaudia Sara Kolasa - Zespół Szkół Budowlanych

Stypendium II stopnia w wysokości 2000 zł otrzymali:

1. Maria Wyrostek - Zespół Szkół Ogólnokształcących
  2. Kornelia Kucharska - Zespół Szkół Ogólnokształcących
  3. Marcin Andrzej Kowalczyk - Zespół Szkół Budowlanych

Stypendium I stopnia w wysokości 3000 zł otrzymali:

1. Kinga Łukaszczyk - Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych
  2. Katarzyna Szczepaniak – Krupowska - Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych
  3. Dagmara Pryczek - Zespół Szkół Ogólnokształcących
  4. Mateusz Pieróg - Zespół Szkół Ogólnokształcących
  5. Ewelina Orawiec - Zespół Szkół Ogólnokształcących

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych.

• DSC_2310-1
  • DSC_2315-1