Pacjenci Oddziału Kardiologicznego zakopiańskiego szpitala leczą się już  w komfortowych warunkach. Kosztem prawie  1 mln złotych wyremontowano, a raczej całkowicie zmodernizowano pomieszczenia oddziału. Teraz chorzy leżą w odnowionych, kameralnych kilkuosobowych salach z łazienkami, a Oddział dysponuje też salą intensywnego nadzoru kardiologicznego. To kolejny już etap modernizacji Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem w ciągu ostatnich lat. Ale na pewno nie ostatni, w planach na najbliższy czas jest kupno i uruchomienie nowoczesnego aparatu do wykonywania diagnostyki za pomocą rezonansu diagnostycznego. Ma również powstać zupełnie nowy budynek w którym znajdą się pomieszczenia na kuchnię ale przede wszystkim na Zakład Opiekuńczo Leczniczy.

Dofinansowanie udzielane w ramach obszaru A programu stanowi uzupełnienie środków będących w dyspozycji Banku Gospodarstwa Krajowego (dalej: BGK) w ramach Instrumentu pożyczkowego na zapewnienie dostępności budynków.

Cel obszar A programu:   

Przystosowanie część wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych zarządzanych przez gminy, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe zapewniające dostępność do lokali mieszkalnych osób niepełnosprawnych zamieszkujących te budynki.

Adresaci obszar A programu:

Zarządcy w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych – podmioty uprawnione do reprezentowania i podejmowania zobowiązań finansowych w zakresie prowadzenia inwestycji w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Pliki do pobrania
Pobierz plik (ulotka informacyjna obszar A 2020.pdf)ulotka informacyjna obszar A 2020.pdf757 kB

Trzy nowoczesne karetki dla Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. W poniedziałek 23 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie zakupionych samochodów dla placówki. Łącznie na zakup trzech pojazdów – dwóch karetek reanimacyjnych w standardzie „P” oraz jednej transportowej  wydano 1,2 mln złotych, z czego 400 tysięcy złotych na jedną z karetek przekazało Ministerstwo Zdrowia – reszta, około 800 tysięcy złotych  to środki własne zakopiańskiego szpitala. Pojazdy razem z zespołami ratownictwa medycznego już rozpoczęły dyżury pod Tatrami.

Starostwo Powiatowe w Zakopanem informuje o zamiarze  przystąpieniu przez Powiat Tatrzański do realizacji w 2020r. programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

W 2020r. beneficjenci- za pośrednictwem Powiatu – mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów w obszarze likwidacji barier architektonicznych i barier  w komunikowaniu się, tworzeniu spółdzielni socjalnych osób prawnych, likwidacji barier transportowych, dofinansowania wkładu własnego w projektach dot. aktywizacji osób niepełnosprawnych, tworzenia i modernizacji warsztatów terapii zajęciowej.

W związku z wejściem w życie od 08.01.2020 obowiązku wystawiania przez lekarzy e-recept, pragniemy Państwa zachęcić do otwierania kont na portalu pacjent.gov.pl Osoba nie mająca jeszcze tego konta, w gabinecie lekarskim otrzyma wydruk informacyjny z czterocyfrowym kodem , który wraz z numerem PESEL pacjent poda w aptece i na tej podstawie otrzyma lek. Kto założy konto ten na numer telefonu komórkowego albo na mail otrzyma kod albo PDF z receptą. Nikt jednak nie odejdzie bez leku. Wszystkie wyżej podane formy będą dostępne dla pacjentów.

Informujemy, że PFRON uruchomił pomoc finansową na inwestycje dotyczące zapewnienia dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Wsparcie dostępne jest w ramach nowego obszaru A ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III" (PWRMRIII). Wnioski można składać w Oddziałach terenowych PFRON.

Pomoc udzielana jest na przystosowanie części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych zarządzanych przez gminy, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Inwestycja ma zapewnić dostępność do co najmniej dwóch lokali, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Dofinansowanie może wynieść nawet 165.000 zł. Pomoc PFRON jest komplementarna z Instrumentem pożyczkowym Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) – link do strony: https://www.bgk.pl/fundusze-i-programy/fundusz-dostepnosci/

Pliki do pobrania
Pobierz plik (ulotka informacyjna obszar A.pdf)ulotka informacyjna obszar A.pdf872 kB

Szpital Powiatowy im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem zatrudni:

- Lekarzy specjalistów w dziedzinie położnictwa i ginekologii

na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej z możliwością uzyskania mieszkania służbowego.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 18-20-153-51 lub 18-20-120-21 w. 300”

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 28 września do 5 października 2019 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

W dniu 17 lipca br. członkowie Zarządu Powiatu złożyli wizytę w Szpitalu Powiatowym im. T. Chałubińskiego w Zakopanem, celem obejrzenia nowo otwartego Oddziału Opieki Paliatywnej.

 

logo powiatu

Starostwo Powiatowe w Zakopanem informuje o zamiarze przystąpieniu przez Powiat Tatrzański do realizacji w 2019r. programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Programu wyrównywania różnic między regionami III”

W 2019r. beneficjenci- za pośrednictwem Powiatu – mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów w obszarze likwidacji barier architektonicznych i w komunikowaniu się , tworzeniu spółdzielni socjalnych osób prawnych, likwidacji barier transportowych, dofinansowania wkładu własnego w projektach dot. aktywizacji osób niepełnosprawnych, tworzenia warsztatów terapii zajęciowej.