Logo Projektów unijnych

W dniu 2 sierpnia 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Zakopanem podpisana została umowa o dofinansowanie projektu, pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1656K w miejscowości Zakopane", Oś priorytetowa 4. Infrastruktura dla rozwoju gospodarczego, Działanie 4.1 Rozwój infrastruktury drogowej, Schemat A Drogi o znaczeniu regionalnym. Projekt realizowany będzie przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem.

Całkowita wartość projektu wynosi 18.011.000,00 zł (brutto). Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 15.309.350,00 zł (brutto). Starostwo Powiatowe w Zakopanem przeznaczy na w/w inwestycję dodatkowo kwotę 2.701.650,00 zł.

W ramach projektu wykonana zostanie przebudowa fragmentu drogi powiatowej nr 1656K w miejscowości Zakopane polegająca na modernizacji estakady o długości 0,56 km.

Głównym celem projektu jest poprawa dostępności komunikacyjnej atrakcyjnych terenów turystycznych powiatu tatrzańskiego jako element decydujący o rozwoju społeczno – gospodarczym regionu.

Tablica informacyjna - „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1656K w miejscowości Zakopane”