zdjęcie

Ambitny plan remontów i modernizacji dróg w 2020 roku zapowiedział Powiat Tatrzański. Wiele z dróg należących do samorządu wymaga gruntownej przebudowy. Należy zauważyć, że Powiat Tatrzański pomimo pandemii może pochwalić się brakiem opóźnień w realizacji poszczególnych inwestycji. Władze Powiatu doskonale rozumieją jak duży wpływ mają tego typu inwestycje na lokalny biznes, gdyż spora część prac zlecana jest właśnie tatrzańskim przedsiębiorcom.

- W tym roku mamy plan przebudowy kilku kluczowych odcinków, szczególnie dotyczy to sieci komunikacyjnej w naszym regionie – mówi naczelnik Wydziału Infrastruktury Powiatu Tatrzańskiego Bożena Stopka- Rapacz. – Inwestycję chcemy rozpocząć od remontu drogi powiatowej Gronków – Bukowina Tatrzańska. Prace zaplanowane zostały na 12 km odcinku Groń- Leśnica- Bukowina Tatrzańska a ich koszt to blisko 5 mln 600 tys. zł.

Kolejna inwestycja to przebudowa drogi Gronków – Bukowina Tatrzańska nr 1647K. Jest to ta sama droga z tym, że ta część inwestycji została podzielona na trzy odcinki. Na dwóch z nich prowadzona jest kompleksowa przebudowa a na trzecim planujemy remont. Prace będą kontynuowane również w 2021 roku, gdyż inwestycja została podzielona na dwa etapy. Zakres zadania obejmuje drogę począwszy od OSP w Leśnicy, aż do skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Wierchu Rusińskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. Tutaj zakończenie inwestycji planujemy na listopad bieżącego roku. Wartość tego zadania to  3 mln 272 tys. 997 zł.

W planach mamy, także przebudowę niespełna kilometrowego odcinka drogi powiatowej przy ulicy Powstańców Śląskich ze skrzyżowaniem z drogą do Rojów, aż do granicy z gminą Kościelisko. Zakończenie tej inwestycji również zaplanowaliśmy jesienią bieżącego roku.  Modernizacja tego odcinka ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w tamtejszym rejonie, który jest wyjątkowo obciążony pod względem ruchu turystycznego i narciarskiego. Co ważne, udało nam się pozyskać dofinansowanie tego projektu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 2,5 mln zł.

Warto również podkreślić, iż dodatkowo w drugim naborze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zatwierdzona została lista, na której znalazły się nasze kolejne dwa projekty dotyczące dróg powiatowych. Pierwszy z projektów dotyczy remontu drogi w Gminie Biały Dunajec na odcinku prawie 3 km a jego wartość wyniesie 1,82 mln zł. Drugi projekt to remont drogi od Łapsze Wyżnie do Jurgowa. Jest to prawie 2 km odcinek od skrzyżowania z drogą gminną w rejonie tzw. Białej Izby w miejscowości Rzepiska do skrzyżowania z drogą krajową nr 49 w miejscowości Jurgów. Umowa została podpisana na kwotę 1 mln 510 tys. 765 zł.

• 20200615_150115
  • 20200615_150118