We wtorek 19 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie przedstawiciele Powiatu Tatrzańskiego: skarbnik Zofia Garbulińska, starosta Piotra Bąk oraz wicestarosta Władysław Filar uroczyście podpisali umowę z Wojewodą Małopolskim, która gwarantuje dopłatę do 9 linii komunikacyjnych użyteczności publicznej. Środki finansowe pochodzić będą z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Podpisana umowa jest wieloletnia i obejmuje lata 2024 – 2028, a łączna kwota dofinansowania to ponad 12,7 mln złotych.

Dzięki wsparciu Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w latach 2024-2028 w Powiecie Tatrzańskim uruchomione zostaną linie komunikacyjne na trasach:

1. Czarna Góra – Zakopane
  2. Leśnica – Zakopane
  3. Groń – Zakopane
  4. Murzasichle – Zakopane
  5. Małe Ciche – Zakopane
  6. Leszczyny – Zakopane
  7. Witów – Zakopane
  8. Gliczarów Dolny – Zakopane
  9. Gliczarów Górny – Zakopane

Warto przypomnieć, że już od bieżącego roku uruchomiona została linia relacji Witów – Zakopane, przy planowanym wsparciu Gminy Kościelisko, a linia relacji Gliczarów Dolny – Zakopane współfinansowana będzie z budżetu Gminy Biały Dunajec.

Dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Powiat Tatrzański z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w sporym stopniu udało się zlikwidować problemy z komunikacją. Chodzi o teren Powiatu Tatrzańskiego, a regularna komunikacja zapewni dojazd mieszkańców do urzędów, szpitali i ośrodków zdrowia, oraz młodzieży szkolnej do szkół.

Dofinansowanie z Funduszu Autobusowego to niezwykle istotna zmiana dla organizatorów transportu publicznego i zarazem szansa na trwałe utrzymanie lokalnych połączeń autobusowych.

• 20240319Autobusy001
  • 20240319Autobusy003