Projekt, który wreszcie doczeka się realizacji to budowa domu wielofunkcyjnego na zakopiańskim Kamieńcu dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zakopanem. To właśnie tutaj znajdzie się m.in. miejsce na tzw. mieszkania wspomagane dla podopiecznych stowarzyszenia oraz umożliwi na prowadzenie tzw. opieki dziennej. Symbolicznie wbicie tzw. pierwszej łopaty odbyło się w czwartkowy poranek 4 kwietnia. Powiat Tatrzański reprezentował wice starosta Władysława Filar. Obecni również byli m.in. Agnieszka Basiorka, prezes PSONI na Kamieńcu, Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego, Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej oraz Agnieszka Pruszyńska z Fundacji Pruszyńscy.

O inwestycję od wielu lat zabiegały władze Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zakopanem. A przede wszystkim rodzice niepełnosprawnych. Bo dom wielofunkcyjny z mieszkaniami dla podopiecznych PSONI zapewni opiekę wychowankom, gdy już zabraknie rodziców.

Pierwsza łopata wbijana w ziemię nie tylko symbolizuje początek budowy domu, ale także odzwierciedla naszą determinację i zobowiązanie do tworzenia przestrzeni, gdzie każda jednostka, niezależnie od niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej, będzie miała szansę na pełne i godne życie. To nie tylko struktura budynku, ale nasza wspólna wizja, która staje się rzeczywistością przed naszymi oczami. Serdecznie przedstawicielom władz Zakopanego, Powiatu Tatrzańskiego, ale sponsorom oraz wszystkim gościom, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu i wspierali nas w dążeniu do marzeń - podkreśliła podczas symbolicznej uroczystości Agnieszka Basiorka.