Siatkówka plażowa zaprzyjaźnionych powiatów
W dniach od 8 do 10 czerwca 2026 roku sześcioosobowa reprezentacja Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w piłce siatkowej uczestniczyła w turnieju siatkówki plażowej zaprzyjaźnionych powiatów w Łowiczu.
Szkoła zdobyła w kategorii kobiet 4. miejsce, a w kategorii mężczyzn 3. miejsce.
Podczas pobytu młodzież pod opieką nauczycielki Wioletty Dobrowolskiej zwiedziła Łowicz - między innymi starówkę, Muzeum Guzika, Muzeum Miasta Łowicz, Bazylikę Katedralną, gdzie spoczywają arcybiskupi gnieźnieńscy, prymasi Polski i Litwy, czy też park Arkadii - Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej stworzony w stylu angielskim, gdzie znajdują się swobodne i nastrojowe kompozycje ogrodowe.
Podczas pobytu uczniowie odwiedzili także Stajnię "U Kowala", gdzie młodzież miała okazję bawić się w parku zabaw i zwiedzać wozem puszczę Bolimowską. Wizyta w Stajni "U Kowala" zakończyła się wspólnym pieczeniem kiełbaski przy ognisku. Emocjom sportowym towarzyszyły więc ciekawe atrakcje.
żródło: ZSHT
