W dniu 11 września 2022 r. podczas trwającego XVI Festynu Bacowskiego, który odbywał się w ramach XXI Tatrzańskich Wici została uroczyście wręczona  „Nagroda Starosty Tatrzańskiego” za zasługi w dziedzinie krzewienia kultury regionalnej stanowiące szczególną wartość naszego regionu w kategorii zespołowej.

Wnioski w sprawie przyznania nagrody składane są do Starosty przez Burmistrza, Wójtów, Radnych, a także stowarzyszenia, spółdzielnie, fundacje kulturalne i związki twórcze oraz instytucje kultury działające na terenie Powiatu Tatrzańskiego.

„Nagrodę Starosty Tatrzańskiego” za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej na terenie Powiatu Tatrzańskiego w 2022 r., w wysokości 12.000 zł brutto otrzymał Dziecięcy Zespół Góralski „Zawaternik” z Leśnicy - Gronia. Wręczenia dokonał Pan Wicestarosta Tatrzański Władysław Filar na ręce kierownika zespołu Pani Marii Dudek. Podczas wręczenia nagrody obecni byli także Pan Zbigniew Proszowski – Członek Zarządu Powiatu Tatrzańskiego oraz Pani Anna Król – Józaga – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zakopanem.

• DSC09951
  • DSC09956