logo

W dniach 2-4 września 2022 roku na zaproszenie Starosty Hrubieszowskiego Pani Anety Karpiuk delegacja Powiatu Tatrzańskiego w składzie: Pani Anna Król – Józaga – Naczelnik Wydziału Edukacji, Pani Krystyna Gąsienica – Wawrytko – Radna Powiatu Tatrzańskiego, Wiesław Lenard – Radny Powiatu Tatrzańskiego uczestniczyła w dożynkach Powiatowo – Gminnych w Mirczu.

Uroczystość rozpoczął barwny korowód, z udziałem starostów  dożynek, delegacji z wieńcami, pocztów  sztandarowych, gospodarzy, a także wszystkich zaproszonych gości.

Msza święta dziękczynna za zbiory rozpoczęła się od przekazania chleba przez starostów na ręce gospodarzy dożynek i proboszcza parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu.

W trakcie dożynek Starosta Hrubieszowski nagrodziła 40 osób zasłużonych z terenu powiatu hrubieszowskiego, wybrano najpiękniejsze wieńce dożynkowe w kategorii Wieniec Tradycyjny, Wieniec Współczesny oraz przyznano nagrodę publiczności.

Delegacja powiatu tatrzańskiego zwiedziła, także Hrubieszów oraz trasę cerkiewną w pobliżu granicy z Ukrainą. Powiat tatrzański łączy z powiatem hrubieszowskim umowa partnerska od 2004 roku.