logo

W dniu 1 grudnia 2022 r. odbyły się uroczyste obchody Święta 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. W uroczystościach wzięli udział uczniowie klasy mundurowej ZSHT w Zakopanem. Poniżej relacja fotograficzna.

W miniony piątek 25 listopada w Zakopanem odbyły się uroczystości jubileuszu XXX-lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem.


W dniu 8 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem odbyło ślubowanie Kadetów z Oddziału Przygotowania Wojskowego. Uroczystość zaszczycili: płk. Dariusz Jaraszek, Komendant Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego, płk. Robert Nowakowski z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu, por. Mateusz Faraś z ramienia Dowódcy 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich, Piotr Bąk - Starosta Tatrzański oraz płk. Andrzej Łęcki, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego.

Tym razem uroczystości odbyły się w gminie Kościelisko – o godzinie 15.00 wszyscy uczestnicy wydarzenia spotkali się pod pomnikiem Krzyż Polski przy Kościele świętego Kazimierza Królewicza. Podczas uroczystości odczytano m.in. Apel Poległych a dziecięcy zespół góralski ze Szkoły Podstawowej w Dzianiszu przygotował krótki program artystyczny.

W czwartek 29 września w Kinie Sokół w Zakopanem odbyła się uroczysta gala z udziałem wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami oraz przedstawicielami instytucji i firm wspierających działalność stowarzyszenia.

Pani Maria Mateja-Torbiarz nagrodę otrzymała za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej na terenie Powiatu Tatrzańskiego. Góralka wsławiła się m.in. przełożeniem na gwarę czterech Ewangelii oraz organizowaniem wielu wydarzeń regionalnych.

Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo-Kondycyjny „Gronik” podpisał umowę na szkolenie młodzieży z klasy mundurowej Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem. Współpraca będzie dotyczyła takich zagadnień jak przygotowanie i umiejętności wojskowe oraz podstaw taktyki i techniki pola walki.

17 września w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę jest obchodzony Światowy Dzień Sybiraka.

Za nami uroczysta gala, podczas której zostały wręczone tegoroczne Marki Tatrzańskie. Na wydarzeniu obecny był Witold Kozłowski Marszałek Małopolski, który podkreślał, że konkurs na Markę Tatrzańską ma ważne znaczenie dla Zakopanego i całego Podhala. I jest połączeniem dwóch ważnych elementów: nowoczesności z tradycją. Marszałek oraz Piotr Bąk Starosta Tatrzański i Edward Tybor przewodniczący Jury wręczyli też tegorocznym laureatom statuetki i dyplomy Marki Tatrzańskiej. 

11 września miały miejsce obchody 120. rocznicy rozstrzygnięcia sporu o polskość Morskiego Oka. O godzinie 8:00 nastąpiło złożenie kwiatów na grobach zasłużonych uczestników walki o polskość Morskiego Oka. Rozpoczęły się one od mszy świętej w kościele parafialnym w Bukowinie Tatrzańskiej.