Kapituła certyfikatu jakości Marki Tatrzańskie w tym roku przyznała prestiżowe statuetki w trzech kategoriach 10 przedsiębiorcom. – Standard naszego regionu musimy podnosić i wy to robicie. Globalizacja zagraża naszej regionalnej tożsamości, a wy tworząc te rękodzieła, unikatowe produkty, bronicie nas - dziękował laureatom marki Tatrzańskiej Piotr Bąk, starosta tatrzański.

12 wniosków wpłynęło do kapituły o przyznanie Marki Tatrzańskiej będącej symbolem najwyższej jakości regionalnych usług i produktów. Edward Tybor jako przewodniczący opisał, w jaki sposób jurorzy przyznają wyróżnienia i statuetki. - Każdy z kapituły ma do oddania 10 punktów przy głosowaniu. Może przyznać punkty od 1 do 10, ale jak w punktach ocenić smak herbaty? - komentował z uśmiechem Edward Tybor, przewodniczący kapituły Marki Tatrzańskiej i przewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego.

Po naradach kapituła postanowiła przyznać Marki Tatrzańskie:

KATEGORIA I
ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

„Miodula Tatrzańska Różana”
F.H.U „U Bafii: Anita Bafia”

Laureat
Herbata Tatrzańska “Czerwone Wierchy”
Technolog produktu: Areta Bafia
F.H.U „U Bafii: Anita Bafia”

Laureat
Domowa konfitura z żurawiny bez dodatku cukru
Eco-Cafe Zieleń, Monika Jagłowska

KATEGORIA II
WYROBY, PRODYKTY RĘKODZIELNICZE

Katarzyna Gąsienica
GĄSIENICOWA

Janina Skupień
Tradycyjny haft podhalański

Franciszek Rusnak
Stolarstwo, meblarstwo wyrób sań i kumoterek

Tadeusz Franosz
Rzeźbiarstwo artystyczne w drewnie

KATEGORIA III
USŁUGI GASTRONOMICZNE, HANDLOWE, NOCLEGOWE I INNE

Kwiaciarnia „Maciejka”
Maciej Gąsienica-Sieczka

Usługi przewodnickie, ratownictwo górskie
Andrzej Frączysty „Karbowiec”

Tatra Art
Moda Autorska Sp. z o. o.

- Drodzy laureaci i nominowani, chciałem wam pogratulować i podziękować. To nie tylko sukces was i waszych rodzin, ale nas wszystkich. Targi Produktów Regionalnych, Krupówki i Tatry, wszystko pełne ludzi. W Tatrach mamy 1 mln turystów w samym lipcu. To wielki dar, że po tej straconej zimie mogliśmy odbić się od dna. To, że tu przyjeżdżają, to dar Boży Tatr, ale także kultura i rękodzieło regionu. Żeby tych ludzi przyjmować i żeby chcieli tu wracać, to trzeba ich przyjmować godnie. Ten standard musimy podnosić i wy to robicie - dziękował za pracę i promocję regionu laureatom Marki Tatrzańskiej Piotr Bąk, starosta tatrzański.

Galę wręczenia Marek Tatrzańskich zakończył występ Hani Rybki z góralską muzyką.

• 2021-08-12_Marka_Tatrzanska2230
  • 2021-08-12_Marka_Tatrzanska2239