logo

Starostwo Tatrzańskie dzięki uprzejmości Spółki Akcyjnej Polskie Tatry oraz Stacji narciarskiej Małe Ciche uruchomiło parking zastępczy dla samochodów osobowych w rejonie Górnej Stacji Narciarskiej Małe Ciche w rejonie Polany Zgorzelisko. Dojazd do parkingu jest możliwy od strony ul. Oswalda Balzera. Kierujący jadący od Zakopanego muszą skręcić w lewo w kierunku Hotelu Zgorzelisko należącego do Spółki Polskie Tatry, a kierujący jadący od strony Bukowiny Tatrzańskiej muszą na rondzie Wierch Poroniec skręcić w prawo, a następnie po przejechaniu około 400 metrów skręcić w prawo w kierunku Hotelu.

W cenie 60 zł podróźni otrzymują bilet upoważniający do transportu busem z parkingu na polanę Palenicę i z powrotem cena ta zawiera bezpłatny parking pojazdu. Opłata będzie pobierana przy wjeździe na parking i na podstawie dokumentu potwierdzającego uiszczenie opłaty turyści mają zapewniony transport w dwie strony z parkingu w kierunku Palenicy Białczańskiej i z powrotem. Busy z parkingu na Palenicy Białczańskiej będą odjeżdżać do godziny 21.00 i będą oznakowane logiem Stacji Narciarskiej Małe Ciche  w związku z czym prosimy turystów o dostosowanie się do godzin odjazdu Busów w celu uniknięcia nieporozumień.

Parking będzie czynny w przypadku braku miejsc na parkingach przy morskim oku w godz. 7.00 do 22.00. Turyści którzy chcą pozostawić pojazd na dłuższy okres czasu proszeni są o poinformowanie obsługę parkingu.

Parking jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla samochodów osobowych ze względu na bezpieczeństwo kierujących i pieszych oraz biorąc pod uwagę parametry drogi dojazdowej  pojazdy pozostawiane w miejscach do tego nie przeznaczonych będą odholowywane.

Kierujący proszeni są do stosowania się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem w tym rejonie.

 

Dojazd od strony Zakopanego ↓

 Dojazd od strony Bukowiny Tatrzańskiej ↓