Zarząd Powiatu Tatrzańskiego jako zarządca drogi powiatowej nr 1656K ul. Powstańców Śląskich w Zakopanem, mając na uwadze zadania wynikające z Ustawy o drogach publicznych, uwzględniając uwagi i wnioski mieszkańców oraz uwagi służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego - realizuje przebudowę drogi mającą na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu. Elementem tej przebudowy jest urządzenie zatoki przystankowej dla komunikacji zbiorowej.

Prace wykonywane są na podstawie zgłoszenia robót budowlanych oraz projektu wykonawczego. Inwestycja jest realizowana wyłącznie na własności Skarbu Państwi w żaden sposób nie narusza własności prywatnej.

Zatoka przystankowa została zaprojektowana w celu obsługi turystów i narciarzy oraz mieszkańców ulic Ubocz,  Droga do Rojów i Powstańców Śląskich.

Przystanek nie będzie utrudniał dojazdu do posesji przy ul. Szymaszkowa 1, natomiast jego urządzenie zapewni bezpieczeństwo w obsłudze pasażerów i wyeliminuje konieczność zatrzymywania się pojazdów komunikacji zbiorowej (busów) na jezdni.