Szanowni Państwo,

głównym punktem obchodów 25. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem jest Msza Święta pod Wielką Krokwią, która odprawiona zostanie w poniedziałek 6 czerwca o godz. 18:00.

Organizatorzy spodziewają się ok. 10 tys. wiernych, którzy zgromadzą się na terenie Wielkiej Skoczni pod Krokwią. Obecni będą członkowie Episkopatu Polski, osoby duchowne, dzieci pierwszokomunijne, przedstawiciele dziewięciu dekanatów z Podhala, a także liczni pielgrzymi z Podhala i całej Polski. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski. W organizację Liturgii zaangażowani są wolontariusze, harcerze, strażacy z PSP i OSP oraz służby medyczne, w tym Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ZHR Zakopane.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje organizacyjne:

• W uroczystościach mogą wziąć udział wszyscy wierni, nie jest wymagane posiadanie i okazywanie wejściówek rozdawanych w parafiach. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości oraz stosowanie się do poleceń służb porządkowych.
  • Bardzo  prosimy o zapoznanie się z mapką prezentującą schemat wejść oraz sektorów na terenie skoczni. Wejście główne przeznaczone jest dla gości VIP, osób duchownych, dzieci pierwszokomunijnych, muzykantów, chórów, pocztów sztandarowych oraz mediów. Wejście będzie otwarte w godz. 16:00 – 17:30. Ogólnodostępne wejścia zlokalizowane są z lewej i prawej strony obiektu. (Mapka ze schematem znajduję się poniżej po rozwinięciu artykułu)
  • Wyznaczona będzie także strefa dla mediów, dostępna dla dziennikarzy i fotoreporterów posiadających ważną legitymację prasową.
  • Pielgrzymów, ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych, zachęcamy do pozostawienia samochodów w innych rejonach miasta i miejscach zakwaterowania oraz do przybycie na Mszę Świętą pieszo lub komunikacją miejską.
  • Parking dla samochodów osób wchodzących w skład pocztów sztandarowych zlokalizowany jest na terenie Campingu „Pod Krokwią” przy ul. Żeromskiego.
  • 6 czerwca w godzinach od 7:.00 do 22:00 w rejonie Wielkiej Krokwi wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu w jednym z dwóch opracowanych wariantów. Decyzję o wyborze wariantu podejmować będzie Policja na podstawie sytuacji na drogach oraz ilości wiernych przybyłych na Mszę Świętą.
    • W wariancie I wyłączone z ruchu kołowego zostaną następujące ulice
      - ul. B. Czecha na odcinku od ul. Żeromskiego do skoczni,
      - ul. Piłsudskiego od ul. Zwierzynieckiej do skoczni.
    • Wariant II zakłada rozszerzenie zamknięcia ul. B. Czecha od ronda JPII do skoczni.
  • Czasową organizacją ruchu objęta zostanie również ul. Przewodników Tatrzańskich, na której utworzony zostanie tymczasowy parking dla autokarów przywożących uczestników Mszy Świętej. Ulica Przewodników Tatrzańskich na odcinku od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Karłowicza będzie drogą jednokierunkową. Na wskazanym odcinku wyłączone zostaną z użytku przystanki dla komunikacji zbiorowej.
  • W razie konieczności i zwiększonego napływu wiernych wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu może nastąpić wcześniej lub zostać wydłużone w oparciu o decyzję Policji.

• mapa_skocznia
  • JPII_zaproszenie_1