Młodzież zakopiańskich szkół wraz ze Starostwem Tatrzańskim i Gminą Miasto Zakopane tradycyjnie organizuje w dniu 1 marca Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Święta Państwowego, poświęconego pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia - ustanowionego na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

Uroczystość w dniu 1 marca 2019 r. będzie przebiegała wg następującego programu:

godz. 11.30 zbiórka pocztów sztandarowych pod Sanktuarium Najświętszej   Rodziny w Zakopanem – rozpoczęcie uroczystości,
godz. 12.00 Msza Święta, po Mszy Świętej przemarsz po Pomnik "Żołnierzy Wyklętych" do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przy ul. Kościuszki w Zakopanem - Apel Poległych, złożenie wiązanek, modlitwa.