Zmiany w obostrzeniach obowiązujących w tzw. czerwonej strefie dotyczą również zasad nauczania w szkołach średnich, których organem założycielskim jest Powiat Tatrzański. Zgodnie z wytycznymi, placówki te od poniedziałku 19 października wprowadziły zdalny system nauczania.

Jeszcze w miniony piątek odbyła się konferencja z dyrektorami szkół w tej sprawie – informuje Piotr Bąk starosta tatrzański. - I w tej chwili we wszystkich szkołach zakończone są przygotowania do przejścia na zdalny tryb nauczania - tyczy się to szkół ponadpodstawowych. Jeżeli chodzi o Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych i Zespół Szkół Budowlanych to zdalne nauczanie w całości będzie prowadzone ze szkoły, natomiast jeżeli chodzi o Liceum Ogólnokształcące to odbywać się to będzie pół na pół: ze szkoły i z domów w przypadku gdy nauczyciele posiadają lepszy parametrowo sprzęt. Trzeba tu podkreślić, że do takiej sytuacji szkoły przygotowywały się jeszcze od sierpnia. Jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji, że mamy platformę w postaci Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, która jest testowym rodzajem przygotowania się do zdalnego nauczania nie tylko na czas kryzysu, ale w ogóle. Projekt ten finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Myślę, że dzięki temu zdalne nauczanie w szkołach ponadpodstawowych w powiecie tatrzańskim doskonale zda egzamin. Zgodnie z słowami Pana Premiera tylko taka forma nauczania jest możliwa w strefie czerwonej i potrwa ona tak długo jak będzie tego od nas wymagała sytuacja pandemiczna.