logo

Na zaproszenie Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego w Poznaniu gościła delegacja powiatu tatrzańskiego reprezentowana przez Annę Król-Józagę Naczelnika Wydziału Edukacji, Małgorzatę Mierczak Dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych im. W. Matlakowskiego w Zakopanem oraz Zdzisława Króżla Dyrektora Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. W. Zamoyskiego w Zakopanem.

W trakcie pobytu dyrektorzy szkół wraz z dyrektorami szkół ponadpodstawowych powiatu świdnickiego, poznańskiego i kartuskiego wzięli udział w konferencji edukacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa w szkołach, organizacji oddziałów przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół powiatu poznańskiego.

Mieli możliwość obejrzenia nowoczesnej i największej szkoły prowadzonej przez powiat poznański tj.: Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu i podzielenia się doświadczeniami ze współpracy z dużymi firmami w celu poprawy jakości kształcenia zawodowego.

Delegacja miała też możliwość zwiedzania Zamku w Kórniku, siedziby rodu Zamoyskich, której przedstawiciel hr Władysław Zamoyski jest patronem ZSHT w Zakopanem.