logo

Z okazji 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego, PTI oraz ECDL ogłosili konkurs GEEK – Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe, w dwóch kategoriach: scenariusz i implementacja gry. Został on objęty patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zgłosiło się 157 zespołów z całej Polski, które miały pół roku na stworzenie kompletnego scenariusza lub prototypu/dema gry o charakterze edukacyjnym.

Tytaniczna wręcz praca od początku roku szkolnego, setki godzin pracy, niezwykły upór i pracowitość, a do tego niesamowita kreatywność i pomysłowość zostały ostatecznie docenione.

Uczniowie kl. 4I z Zespołu Szkół Hotelarsko - Turystycznych w Zakopanem:

- Angelika Ciołek

- Daniel Pawlikowski

- Jan Świder

- Dominik Możdżeń

- Jordan Jira

pod przewodnictwem Pana Adriana Zająca pokonała konkurencję, najpierw zajmując I miejsce w Małopolsce, a potem deklasując reprezentantów wszystkich województw w Wielkim Finale, który został rozstrzygnięty na szczeblu krajowym. Zakopiańskie ZSHT pokonując bardzo liczną konkurencję w postaci wielu elitarnych szkół z całego kraju zdobyło I miejsce w Polsce.  

Gry były bardzo surowo oceniane w aż 8 kategoriach jak chociażby: fabuła, mechanika gry, grywalizacja, funkcjonalność aplikacji, czy interfejs graficzny, a także walory edukacyjne.

Stworzone przez uczniów Technikum Informatycznego demo gry „Lorem Ipsum” w bardzo pomysłowy i niezwykle ciekawie animowany sposób przedstawiają postacie naszych wieszczów narodowych. Tytuł porusza tematykę coraz to mniejszego zainteresowania literaturą w dzisiejszych czasach na rzecz nowych technologii, jednocześnie starając się w zaskakujący sposób na nowo rozbudzić chęć sięgnięcia po książkę. Jako Adam Mickiewicz odwiedzimy chociażby świat z „Dziadów cz. II” przeżywając zawarte w nich wydarzenia w zupełnie niespodziewanej formie.

Oficjalne wyniki zostały ogłoszone podczas ogólnopolskiej konferencji „Polska w technosferze przyszłości” zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Z powodu pandemii uroczyste obchody 40-lecia PTI zostały przełożone na 10 września. Wtedy to w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zostaną oficjalnie wręczone nagrody ufundowane m.in. przez głównych sponsorów konkursu – firmę Samsung oraz 11 bit Studios.

Więcej można przeczytać na stronie internetowej ZSHT:

http://zsht.pl/strona/

Wszystkich zainteresowanych samą konferencją oraz obchodami ŚDSI odsyłamy na stronę:

https://sdsi.pl/wydarzenia/#geek

Transmisję z konferencji i uroczyste ogłoszenie wyników można obejrzeć pod adresem:

https://youtu.be/Vg0uok47Ytc?t=21852

 

Adrian Zając