Ultranowoczesna hala sportowa w Zakopanem to najnowsza koncepcja Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Szkoła prowadzona przez Samorząd Województwa Małopolskiego to jedna z niewielu placówek w Polsce kształcąca młodych sportowców w takich dyscyplinach jak skoki czy biegi narciarskie. Absolwentami zakopiańskiej szkoły są m.in. Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk. W tym roku szkolnym młodzi zawodnicy będą mogli w końcu korzystać z kompleksu skoczni nazywanych popularnie Średnią Krokwią. Powstał również przy placówce nowoczesny internat dla uczniów spoza Zakopanego, ale jak widać to nie koniec planów inwestycyjnych.
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem to obecnie placówka, której uczniowie a jednocześnie młodzi zawodnicy mogą korzystać z najnowocześniejszej w Polsce infrastruktury sportowej. Chodzi nie tylko o wspomniany już świeżo po modernizacji kompleks skoczni Średnia Krokiew, ale i tras biegowych Centralnego Ośrodka Sportu i unowocześnianego właśnie stadionu biathlonowego w Kirach. – Mamy od tego roku szkolnego internat dla uczniów zapewniający komfortowe warunki, a wcześniej powstała hala sportowa – przypomina Dariusz Szeliga dyrektor zakopiańskiej szkoły. – Ale to nie koniec naszych marzeń i planów. 

Powszechnie wiadomo, że nowoczesny tor do jazdy szybkiej na lodzie już wkrótce zamieni się w halę sportową. A my marzymy o budowie hali, w której przez cały rok warunki umożliwiałyby utrzymanie biegowych tras narciarskich. Tego typu obiekty są na świecie i uważam, że Zakopane mogłoby do nich dołączyć. Aby jednak taka hala powstała potrzebne są niezbędne środki i teren, na którym mogłaby powstać. A tuż przy budynku zakopiańskiej szkoły znajduje się działka nalężąca do Powiatu Tatrzańskiego idealna na tego typu inwestycję. - Powiat tatrzański był kiedyś założycielem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, dlatego jesteśmy żywo zainteresowani jej dalszym rozwojem – mówi Piotr Bąk starosta tatrzański. - Co prawda przekazaliśmy prowadzenie Szkoły Województwu Małopolskiemu, ale stało się to dlatego, że po prostu Województwo ma większe możliwości, większy potencjał – także finansowy, co widać po tym jak ta Szkoła została zmodernizowana. Niemniej szkoła dalej może liczyć na wsparcie samorządu powiatowego. Na wschód od obecnego budynku szkoły, za halą gimnastyczną znajduje się ponad hektarowa działka, która należy do powiatu i taka działka mogłaby być wykorzystana na różne cele związane z dalszym rozwojem szkoły. Złożyliśmy taką ofertę Województwu Małopolskiemu, czekamy co na to odpowie Zarząd Województwa. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna jesteśmy gotowi zamienić tą działkę za jakieś inne nieruchomości, bo tak się składa, że jednostki powiatowe działają na nieruchomościach wojewódzkich. Oczywiście tak cennej nieruchomości województwo nie ma, ale ze względu na dobro szkoły wstępnie Zarząd Powiatu jest gotów tą działkę Województwu przekazać. Teraz więc wszystko zależy od planów inwestycyjnych Zarządu Województwa Małopolskiego – jak i czy uda się być może zdobyć zewnętrzne finansowanie na pewno kosztownej inwestycji. Decyzji w tej sprawie na szczeblu samorządu województwa małopolskiego -pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły.