Z przyjemnością informuję, iż Województwo Małopolskie po raz kolejny ogłosiło nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom przy trasach rowerowych VeloMałopolska. Liczba użytkowników rowerów wybierających Małopolskę jako miejsce na spędzanie urlopu stale rośnie. W związku z powyższym konieczne jest podejmowanie działań mających na celu zapewnienie najwyższego standardu obsługi rowerzystów oraz kompleksowe przygotowanie oferty dla tej grupy turystów. Inicjatywa ma na celu wspieranie lokalnych przedsiębiorców, branżę turystyczną i dynamicznie się rozwija. Po dwóch edycjach naboru w latach 2020 i 2021 w Systemie jest już 165 certyfikowanych obiektów, chętnie odwiedzanych przez turystów rowerowych.

Województwo Małopolskie nieodpłatnie promuje te obiekty na stronie tematycznej narowery.visitmalopolska.pl, w wydawnictwach drukowanych oraz podczas innych działań związanych z promocją turystyki w Małopolsce. Do Systemu można zgłaszać obiekty noclegowe, gastronomiczne, atrakcje turystyczne oraz inne obiekty świadczące usługi przydatne turyście rowerowemu. Uczestnictwo w Systemie, posiadanie certyfikatu „Miejsce Przyjazne Rowerzystom” daje możliwość dotarcia z ofertą do szerokiego
grona odbiorców, co niewątpliwie zwiększa konkurencyjność wśród innych obiektów turystycznych.

Nabór potrwa do 22 czerwca 2022 r., a wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej narowery.visitmalopolska.pl/mpr.
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt z Zespołem ds. Rozwoju Ruchu Rowerowego w Departamencie Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (Pani Magdalena Radlińska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 12 379 60 25).

Członek Zarządu
Województwa Małopolskiego
Iwona Gibas

 

  • Plakat_informacja
  • ulotka_kryteria