logo

Na zaproszenie Adama Sperzyńskiego Starosty Rawickiego delegacje powiatu tatrzańskiego w osobach Władysława Filara Wicestarosty Tatrzańskiego, Zofii Garbulińskiej Skarbnika Powiatu oraz Anny Król-Józagi Naczelnika Wydziału Edukacji gościła w Rawiczu.

Podczas wizyty wzięła udział w otwarciu wydarzenia  „Noc zawodowców” podczas, którego zapoznała się z ciekawą i urozmaiconą ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat rawicki. Delegacja uczestniczyła także w święcie jeźdźców w siodle i bryczek czyli „Hubertusie” organizowanym przez Starostę Rawickiego wspólnie z lokalnymi przedsiębiorcami, połączonym ze zbiórką charytatywną dla chorego dziecka.

Goście z powiatu tatrzańskiego mieli także okazję poznać walory krajobrazowe regionu jakim jest bez wątpienia Kompleks Stawno obejmujący rezerwat stawów milickich, tj. zespołu stawów rybnych założonych przez cystersów w XIII wieku, największy  ośrodek hodowli karpia i jeden z cenniejszych ośrodków ornitologicznych w Europie.

Spotkania z przedstawicielami lokalnych samorządów i przedsiębiorcami obfitowały w nawiązanie licznych kontaktów oraz wymianę doświadczeń z perspektywą dalszej współpracy w zakresie merytorycznych zadań powiatów.