W dniu 18 maja Starosta Tatrzański Pan Piotr Bąk i Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zakopanem Pani Anna Król - Józaga wzięli udział w uroczystym oficjalnym otwarciu budynku siedziby wydziałów starostwa powiatowego w Kartuzach.

Historia budynku przy ul. Kościuszki sięga 1895 roku i już wtedy budynek przeznaczony był na siedzibę starostwa, po roku 1945 mieściły się tu Prezydia Miejskiej oraz Powiatowej Rady Narodowej, potem, na początku lat 80-tych XX w., był tu również Urząd Stanu Cywilnego, a w części Bank Spółdzielczy. Budynek przy ul. Kościuszki 26 stał się główną siedzibą reaktywowanego w 1986 roku Sądu Rejonowego w Kartuzach i był nią do końca stycznia 2020 roku.

W zabytkowej kamienicy w Kartuzach po gruntownej modernizacji swoją siedzibę mają obecnie Wydziały Geodezji i Budownictwa oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowalnego.

Uroczystości uświetnili zaproszeni goście m.in. Marcin Horała Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, Dariusz Drelich Wojewoda Pomorski, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Piotr Karczewski Doradca Prezydenta RP, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, starostowie zaprzyjaźnionych powiatów łowickiego, poznańskiego, świdnickiego i tatrzańskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin z powiatu, samorządowcy z sąsiednich powiatów, a także przedstawiciele służb, inspekcji i straży oraz dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych powiatu kartuskiego.

• DSC06780_002
  • DSC06900