Drużyna reprezentująca powiat tatrzański złożona z pracowników Starostwa Powiatowego w Zakopanem już po raz drugi zaprezentowała swoje piłkarskie umiejętności w siódmej edycji Międzynarodowego Turnieju Samorządowców w halowej piłce nożnej o Puchar Starosty Poznańskiego. Zawody rozegrano w hali Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu.

- Ten turniej ma już swoją tradycję. Tym razem o zwycięstwo rywalizowało osiem zespołów i muszę przyznać, że wszystkie zaprezentowały bardzo wysoki poziom. On z roku na rok jest zresztą coraz wyższy, i coraz bardziej wyrównany. Rywalizacja była niezmiernie ciekawa, ale prowadzona z uśmiechem na ustach. Na boisku były emocje, ale nie było złości – stwierdził przyglądający się zmaganiom piłkarzy amatorów starosta poznański Jan Grabkowski.

- W przypadku takich imprez ważna jest również integracja samorządowców. W tym roku gościliśmy dwie drużyny z zaprzyjaźnionego z nami regionu Hanower oraz ekipę z powiatu tatrzańskiego – dodał starosta, który wręczał puchary najlepszym drużynom i zawodnikom.

Reprezentacja powiatu tatrzańskiego rozegrała łącznie cztery spotkania pokonując drużynę z Hanoweru 1:0 (gol Daniela Bużka). W niezwykle emocjonującym meczu o 5 miejsce w starciu z drużyną Wielkopolskiej Policji Kobiet nasi zawodnicy rzutem na taśmę wyrównali na 3:3 (bramka Macieja Janickiego), a potem przy znakomitej dyspozycji bramkarza Grzegorza Drewniaka wygrali w rzutach karnych 3:2.

Ostatecznie rozgrywki wygrała debiutująca w turnieju drużyna reprezentująca gminę Czerwonak.

Drużynę powiatu tatrzańskiego reprezentowali (fot. nr 8):

- Wojciech Majerczyk
- Stanisław Stosel – gol w meczu i w karnych
- Maciej Przybył
- Maciej Janicki – gol w meczu i w karnych
- Grzegorz Drewniak
- Daniel Bużek – gol w meczu i w karnych
- Łukasz Marduła
- Wojciech Kondera

Gratulujemy walecznej postawy, wygranego „małego finału” o 5 miejsce i życzymy dalszych piłkarskich sukcesów.

Źródło i zdjęcia: Powiat poznański

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 08